SABAHAR - STELLA brown 70 x 200

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 193,00 zł 193.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Silnie teksturowane szal, wykonany z połączenia ciemnych bawełnianych osnów i naturalnego, ręcznie tkanego jedwabiu Eri. Szal jest tkany luźniej, dzięki czemu można dostrzec i docenić nieregularność ręcznie tkanego jedwabiu. Jedwab Eri to rzadko spotykana odmiana jedwabiu, określana jest jako "jedwab bez przemocy", gdyż podczas procesu produkcji jedwabiu, jedwabniki  nie są zabijane. Jedwab Eri swoimi właściwościami przypomina wełnę, jest miękki, delikatny i ciepły a przy tym nadaje delikatny połysk. Połączenie z bawełną sprawia, że szal jest wyjątkowo trwały. 

Etiopska firma Sabahar, producent szalu, jest członkiem Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu WFTO, w związku z czym w firmie nie są łamane prawa pracownicze, co jest tak często spotykane w krajach ubogiego południa. 

 

rozmiar  70 x 200 cm, 

65% jedwab Eri, 35% bawełna,   naturalne barwienie

kraj pochodzenia - Etiopia

 

Zalecane jest pranie ręczne z płynem do delikatnych tkanin. Nie suszyć na słońcu.  Produkt może barwić, z powodu wykorzystania naturalnych barwników przy produkcji.


Kupując produkty Sabahar, wspierasz rolników uprawiających bawełnę, wytwarzających jedwab oraz pracowników warsztatów tkackich gwarantując im sprawiedliwą zapłatę za wytworzone produkty.

 

CERYFIKATY                      

SABAHAR jest członkiem WFTO

 

   

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl