PANTS TO POVERTY

 

                                                   

 

 

BIELIZNA, KTÓRA ZMIENIA ŚWIAT ?

 

Dlaczego właśnie MAJTKI (ang. pants)? A dlaczego nie?! Czy wyobrażacie sobie życie bez majtek? No właśnie... chyba nikt z nas nie może się bez nich dziś obejść. Są z nami... po prostu na co dzień. A co, gdyby majtki... mogły być sposobem na rozwiązanie poważnego problemu? Brzmi absurdalnie?

Niekoniecznie.

 

HISTORIA MARKI PANTS TO POVERTY

 

PANTS TO POVERTY to idea, która narodziła się jako odpowiedź na globalny problem: ubóstwa. Jej początkiem była podróż jednego człowieka, który ponad 12 lat temu przemierzył obie Ameryki, Indie, Azję Południowo-Wschodnią i Afrykę, aby na własne oczy zobaczyć realną biedę tamtejszych społeczności. Na skutek tego doświadczenia w roku 2005 powstała marka PANTS TO POVERTY. Wtedy była ona częścią kampanii Nelsona Mandeli MAKE POVERTY HISTORY. Dziś produkty pod jej szyldem są sprzedawane w ponad 200 sklepach w 20 krajach i stanowią ważny element działań zmierzających do tego, aby ubóstwo stało się wreszcie jedynie historią.

 

 

                                                                                                                                                                                              

 

 

PROCES PRODUKCJI - DOSTAWCY

 

Najważniejszym założeniem organizacji skupionych wokół PANTS TO POVERTY jest zasada zrównoważonego handlu, fair-trade, która głosi m.in., że przejrzystość i zaufanie są filarami dobrego biznesu. Cały proces od produkcji bielizny aż po jej sprzedaż odbywa się w warunkach zgodnych z tymi normami.

 

Skąd zatem biorą się nasze majtki?

 

Głównym dostawcą produktów dla marki PANTS TO POVERTY jest największa fabryka w Indiach, założona w 1969 roku Armstrong Knitting Mills. Działa ona z poszanowaniem zarówno praw ekologii, jak i pracowników fabryki. Sam proces produkcji nie powoduje emisji dwutlenku do atmosfery, zużycie wody do produkcji jednej sztuki bielizny jest ograniczane do minimum. Jednym słowem, produkcja nie zagraża srodowisku naturalnemu. Natomiast pracownicy fabryki objęci są programem zapewniającym wsparcie również dla ich rodzin, a przede wszystkim godne wynagrodzenie za pracę.

 

Dotyczy to również rolników, którzy uprawiają bawełnę wykorzystywaną w produkcji organicznej bielizny marki PANTS TO POVERTY. Obecnie wsparciem objętych jest ponad 15 000 rolników w Indiach (w trzech stanach Andhra Pradesh, Maharashtra i Odisha), skupionych wokół Chetna Organic, która działa na rzecz przedsiębiorczosci lokalnych społeczności farmerskich, ich edukacji i rozwoju. Celem szerszym jest w tym przypadku przywrócenie w Indiach, po latach  "chemicznych" upraw, zrownoważonej uprawy roślin, bez użycia pescytydów oraz  wyeliminowanie dotychczasowych wpływów koncernów farmaceutcznych w rolnictwie.

 

                    

 

PANTS TO POVERTY ma w tym też swój poważny udział: bawełna do produkcji bielizny tej marki jest kupowana bezpośrednio od grup farmerów zrzeszonych w Chetna Organic, którzy używają jedynie ziaren w pełni organicznych.

 

Produkty, które oferujemy są importowane bezpośrednio z Indii lub z centrum dystrybucji w Wielkiej Brytanii.

 

Warto więc jeszcze raz podkreślić, że zysk z produkcji i sprzedaży produktów PANTS TO POVERTY nie polega jedynie na zarobionych w ten sposób pieniądzach, ale przede wszystkim na realnych korzyściach dla konkretnych społeczności oraz środowiska naturalnego.

 

Kupując więc produkty marki PANTS TO POVERTY możesz mieć pewność, że powiększasz krąg osób, które wspierają innych, a jednocześnie chronią środowisko naturalne.

 

A przecież zawsze można wesprzeć jeszcze wiekszą ilość osób, z Azji, Afryki, Ameryk...

 

 

PRODUKTY: MAJTKI I NIE TYLKO

 

Efektem bezpośredniej współpracy PANTS TO POVERTY z grupami rolników i największymi fabrykami w Indiach jest bielizna, która spełnia najwyższe standardy jakości, trwałości i przystępności.

 

Wbrew angielskiemu wyrażeniu („być PANTS” oznacza, że coś jest kiepskie i do niczego)  produkty marki PANTS TO POVERTY to najwspanialsza, wygodna bielizna i pidżamy dla kobiet i mężczyzn, wytworzone z najlepszej, ekologicznej/organicznej bawełny, produkowanej według zasad sprawiedliwego handlu.

 

Produkty są dostępne w 4 stylach, pełnych kolorów i ciekawych wzorów. Dodatkowo w ofercie kolekcje sezonowe.

 

 

 

A okropna i do niczego jest bieda, z którą majtki oraz bielizna PANTS TO POVERT pozwalają walczyć!

 

Obecnie PANTS TO POVERTY to produkty świetnej jakości, ale także kampanie, działania promocyjne i wspierające wiele inicjatyw, których założeniem jest zmiana świata na lepsze, m.in. „Enough food for everyone”, pokazy w ramach Fashion Week, rekordy Guinessa, oraz happeningi.

 

Produkty, które oferujemy w naszym sklepie internetowym pod szyldem „PANTS TO POVERTY” to nie nieosiągalne egzemplarze haute coture, na które niewielu z nas może sobie pozwolić. Bielizna, którą można nabyć za naszym pośrednictwem odznacza się jakością z górnej półki, jest obecna coraz częściej na wielu światowych wybiegach, a mimo to wciąż dostępna jest dla każdego, kto zapragnie ją mieć.

Warto jednak pamiętać przede wszystkim, że: ta bielizna zmienia świat!

 

 

             DOŁĄCZ DO NAS!  ZAŁÓŻ MAJTKI – ZMIENIAJ ŚWIAT! WALCZ Z UBÓSTWEM

 

oprac. IC

 

 

                                                       

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl